категорії: блоґ-запис

Інтерв"ю з гуртом Фліт

Два альбоми, DVD-відео, кліпи на "М1" — далеко не всі досягнення "Флітів". Наприкінці березня група розпочала перший всеукраїнський тур. Англійське слово "flit" означає "перелітати", "пурхати", "бути в польоті". Про те, що і як хочуть перелетіти "Фліти", ми з"ясовували у розмові із солістом гурту Володимиром Новіковим.

Міські дівчата перестали закохуватись в іноземних музикантів, відколи у Франківську з"явився "Фліт". Мабуть, у місті вже не залишилось людини, яка б не чула "флітівську" "Колискову", що довгий час лунала з великого екрану напроти колишньої переговорки. Цей кліп крутився там настільки часто і довго, що вже став невід"ємним атрибутом центру. Не кажучи вже про хіт "Їжачок", який пам"ятають і люблять. Хлопці з гурту "Фліт" тим часом вже десять років творять музику, яку вважають інтелігентним панк-роком. Зрозуміло, що на їхньому концерті на сцені ви не побачите вічно п"яних розбишак з ірокезами в брудному подертому одязі. "Фліти" натомість виглядають і поводяться інтелігентно.

Два альбоми, DVD-відео, кліпи, що крутилися на М1, — далеко не всі досягнення "Флітів". Наприкінці березня група розпочала свій перший всеукраїнський тур, який триватиме місяць. Гастролі "Фліту" підтримала улюблена місцева торгова марка "Цісарська". Почався він у франківській "Химері". Після завершення турне музиканти передадуть частину зароблених коштів на доброчинність. Англійське слово "flit" означає перелітати, пурхати, бути в польоті. Про те, що і як хочуть перелетіти "Фліти", ми з"ясовували у розмові із солістом гурту Володимиром Новіковим.

— Розкажи, з чого почався "Фліт". Де проходили ваші перші репетиції?

Тоді склад групи був дещо іншим: з нами не було нашого теперішнього барабанщика Ігоря Копієвського. Репетиції проводилися в муніципальному центрі дозвілля. Це був 2001 рік, нас тоді було четверо. Згодом наш барабанщик Юра Чорний пішов від нас робити свою групу "Коробка". У 2004 році нас покинув і бек-вокаліст Віталік. Проте ми з хлопцями донині залишились друзями.

— Чи не плануєте ви переїздити до Києва, як це робить багато франківських музикантів?

Ні. Чому? Нам дуже подобається наше місто. Нам тут дуже затишно і добре. Хоча ми робимо періодичні набіги на Київ.

— Чи займаються "Фліти" чимось поза музикою?

До певного часу ми всі працювали. Відколи концерти стали частим явищем, суміщати музику і роботу видалось неможливим. І ми вибрали музику. Можу з упевненістю сказати, що музикою сьогодні можна заробити на життя.

— Ви багаторазово давали концерти у приміщеннях "Княгинина" і "Просвіти". Якщо порівнювати ці зали із залою драмтеатру, де недавно відбувся ваш сольний концерт, то де грається комфортніше?

Рок-концерти не передбачають сидячих місць. У цьому плані у драмтеатрі було не дуже зручно. У Франківську взагалі немає добрих залів для рок-концертів. Поки що ми бачили лише один такий професійно оснащений зал, але він, на жаль, у Польщі.

— З ким із українських музикантів ви дружите?

З франківських — це Роман Калин ("Ґринджоли"). Він записував нам перший альбом, другий — зводив. Серед друзів переважно андерґраундні виконавці: львівський гурт "Анна", харківський "Оркестр Че".

— Як з"явився образ легендарного їжачка, пісня про якого принесла вам славу?

Мене дуже вразили слова маленької дитини, яка переходила дорогу і побачила трупик їжачка. Вона сказала мамі: "Ой, та це ж їжачок!" таким тоном, що аж мороз по шкірі пробіг. Я якраз гуляв із собакою. Потім прийшов додому, сів і за 10 хвилин написав текст пісні. Мені дуже шкода таких тварин, вони ж не бачать, куди біжать. Хоча в країнах з величезними трасами ця проблема набагато гостріша. Хотілося б цих тваринок відгородити від хайвеїв, щоб машини не забирали їхні життя.

— Скільки у вас невиданих пісень?

Наразі ми ще не видали дві кавер-версії. Одна на пісню Мадонни "Music", інша — на пісню техноколективу "Harden tango". Є ще стара реанімована пісня "Око в кишені" — майже безглузда, але такі пісні теж потрібні. Вони доводять, що "Фліт" може і подурачитись, а не лише серйозні речі виконувати. Також є пісня про ґумаки у такому сільському стилі… Але усі наші невидані пісні ми намагаємось виконувати на концертах. У цьому турі зокрема.

— Як виглядають ваші виступи у Польщі?

Переважно це різноманітні фестивалі українських народних пісень. Польська молодь сприймає нас радісно. Наші виступи досить добре сприймаються серед українського фольклору.

— Шоу-бізнес — це сфера, яка диктує власні закони. Часто вони не співпадають з тим, що хочуть робити музиканти. Як ви з цим боретесь?

Такі речі всім так чи інакше заважають. Та як боремось? Зберемось, обматюкаємо тих пару нюансів, а далі робимо собі своє.

— Чи готуєте ви щось "смачненьке" для своїх прихильників під час всеукраїнського туру?

Звичайно, це будуть нові пісні, які увійдуть до синглу "Лаю себе". Цей сингл, до речі, буде розповсюджуватись виключно у рамках турне. Окрім заголовного треку, кліп на який невдовзі має з"явитись, до синглу також увійдуть пісні "Лисичка", яка є продовженням "трилера" "Їжачок", "Око в кишені", "This is my DJ" та кілька реміксів на композиції з попередніх платівок.
Джерело: musicsclub.com